Najlepsze lokaty 6 miesięczne na lipiec 2016

Tak długie lokaty z reguły nie dają największych zysków. Najwięcej, ile możemy wyciągnąć w pół roku to 2,8%. Lokata trzymiesięczna daje 4%. Niestety zazwyczaj trzeba spełniać dodatkowe warunki. Więcej poniżej.

 

            Bankier.pl porównał ostatnio najlepsze lokaty kwartalne i okazało się, że tylko dwie dają oprocentowanie 4%, ale należy spełniać dodatkowe warunki. Zazwyczaj skierowane były do nowych klientów. Półroczne lokaty wypadają gorzej i nie znajdziemy w zestawieniu oprocentowania 3%. Winne są oczywiście niskie stopy procentowe, które skutecznie zniechęcają banki do oferowania lepszych warunków.

Na pierwszym miejscu w rankingu znajduje się Idea Bank ze swoją Lokata Cloud, która generuje 114 zł z tytułu odsetek. Warunkiem jest utrzymanie 10% na koncie – czyi minimum 10 000 zl salda na koncie. Analizując zestawienie łatwo zauważyć, że żaden bank nie powala oprocentowaniem – nie znajdziemy lokaty na 3%.

 

Drugie i trzecie miejsce należy do Getin Banku i BOŚ Banku – oferowane oprocentowanie to 2,3%. Warunkiem jest posiadanie rachunku w banku. Kolejne oferują popularne 2%, które wydaje się rozsądną średnią. Poniżej tego oprocentowania nie ma sensu zostawiać pieniędzy.

 

Lokaty półroczne z wpłatą 10 tysięcy złotych bez dodatkowych warunków

 

            Najlepszym bankiem okazał się Idea Bank, który proponuje oprocentowanie 2,3% i odsetki z tego tytułu w kwocie 93,68 zł – bez zbędnych warunków. Konkurencja wypada podobnie i następce trzy banki oferują trochę mniejsze oprocentowanie – do 2%. Generuje zyski od 91,64 zł do 81,46 zł.

Źródło:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-lokat-Bankier-pl-6M-lipiec-2016-7439671.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *